
Kiedy rozpoczynasz przygodę z szydełkowaniem warto poznać gamę dostępnych rodzajów szydełek, tak by wybrać odpowiednie dla siebie. Poniżej opisałam kilka rodzajów szydełek, tak byś mogła łatwo zdecydować, które będą dla Ciebie najodpowiedniejsze.
Szydełka podstawowe – aluminiowe
To najpopularniejsze szydełka w szydełkowym świecie, gdyż występują w szerokiej gamie rozmiarów. Wiele fanek szydełkowania posiada je w swojej kolekcji, ponieważ są bardzo wygodne. Sama posiadam kilka w swojej kolekcji i potwierdzam, że są wygodne. 🙂

Szydełka plastikowe
Jeśli kochasz kolory, to w głowie zawrócą Ci szydełka plastikowe. Są po prostu piękne, kolorowe, jaskrawe, matowe, pastelowe ale również wygodne w użyciu. Dość szybko nagrzewają się w dłoni. Niestety nie występują w bardzo małych rozmiarach, dlatego nie wykonasz na nich wzorów na serwetki na kordonkach, ale za to spokojnie możesz kupować szydełka plastikowe do pracy ze sznurkiem.

Szydełka drewniane i bambusowe
Coś dla fanek eko. Zwykle wykonuje się je z twardego drewna lub z bambusa. Większość szydełek drewnianych zaczyna się od rozmiaru 3,5 mm. To znaczy, że również nie nadadzą się do wykonywania kunsztownych wzorów na kordonkach, ale już do wszelkich innych prac jak: czapki, szaliki, kominy, kocyki dla dzieci itd. będą odpowiednie. Również dobrze się na nich wykonuje rzeczy ze sznurka.

Szydełka stalowe
Szydełka stalowe to idealne szydełka dla każdej dziewiarki lubującej się w serwetkach i innych pracach wykonywanych na kordonku lub cienkiej bawełnianej wełnie. Dość trudno się je trzyma jeśli nie mają grubszego tronu, ale jest na to kilka trików.

Szydełka japońskie
To szydełka wyjątkowo piękne i złote zwykle do zakupienia w komplecie w pięknym etui. Są nieco krótsze niż szydełka europejskie czy amerykańskie, dlatego rekomenduje się je dziewiarkom z drobnymi dłońmi. Występują w ograniczonej gamie rozmiarów od 2,5 mm do 6 mm. Zwykle składają się z szerokiej, spłaszczonej owalnej rączki i uchwytu wykonanego z silikonu lub innego miękkiego tworzywa. Dzięki temu wygodnie się je trzyma i łatwo nimi manewruje.
Sama jeszcze na nich nie pracowałam, jeśli więc masz na nich pracowałaś i możesz powiedzieć o nich coś więcej. Daj znać w komentarzu.

To chyba lista najbardziej podstawowych szydełek. Ja najbardziej lubię pracować na drewnianych i stalowych. A Ty masz swoje ulubione? 🙂