DROPS Alpaca – recenzja


News, Porady, Recenzje, Włóczki / środa, Grudzień 13th, 2017

DROPS Alpaca, to przędzą składającą się ze 100% superfine alpaca. Występuje w bardzo bogatej gamie kolorystycznej. Jest lekka, bardzo miękka, posiada charakterystyczny połysk.  A oto recenzja!

Charakterystyka włóczki:

———-
Opis: 100% Alpaka
———–
Zalecany rozmiar drutów: 2,5 do 3,5 mm
Waga: 50 gram
Długość: 167 metrów
Próbka: 10 x 10 cm = 23 o. x 30 rz.
———–

Dostępne kolory:

DROPS Alpaca występuje w bardzo różnorodnej gamie kolorystycznej od barw żywych i nasyconych poprzez barwy pastelowe, a także brudne i jesienne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Występuje zarówno w odcieniach jednokolorowych jak również w wersji mix.

Gama kolorystyczna:

Co można z niej zrobić?

Producent informuje, że przędza składa się z 3 nitek mocniej splecionych, aby zapewnić jej wyjątkową trwałość. Z włóczki DROPS Alpaca możesz wykonać praktycznie wszystko. Odzież wykonana z tej włóczki jest lekka i wygodna, bardzo miękka, więc może być noszona bezpośrednio na skórę. Choć akurat z tym ostatnim bym się nie zgodziła. Włóczka jest delikatnie drapiąca, więc osoby o wrażliwych dekoltach powinny unikać wysokich swetrów czy chust z tego materiału. Za to ubrania na prawdę posiadają lekki perłowy połysk.

Co wykonałam z tej włóczki

Na pierwszy ogień poszły rękawiczki, które zrobiłam na zamówienie dla malej Różyczki. Włóczka jest bardzo cienka, więc jeśli nie lubisz pracować na małych rozmiarach drutów czy szydełek, to nie jest wełna dla niecierpliwców. 🙂 Jednak włóczka bardzo fajnie się dziergała. Rękawiczki wyszły mięciutkie i lekko błyszczące. Efekty poniżej. 🙂

Rękawiczki z gwiazdką - Różyczka

A co Ty myślisz o tej włóczce? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.