DROPS Nepal – recenzja


News, Recenzje, Włóczki / niedziela, Lipiec 9th, 2017

DROPS Nepal, to gruba i piękna przędza składająca się w 65% z Peruvian Highland wool i w 35% z superfine alpaca. Co więcej występuje w bogatej gamie kolorystycznej. Nadaje się nie tylko do dziania ale i do filcowania.  A oto recenzja!

Charakterystyka włóczki:

———-
Opis: 65% Wełna, 35% Alpaka
———–
Zalecany rozmiar drutów: 5 mm
Waga: 50 gram
Długość: 75 metrów
Próbka: 10 x 10 cm = 17 o. x 22 rz.
———–

drops-30-instrukcja-prania

Dostępne kolory:

DROPS Nepal występuje w bardzo różnorodnej gamie kolorystycznej od barw żywych i nasyconych poprzez barwy pastelowe, a także brudne i jesienne. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Występuje zarówno w odcieniach jednokolorowych jak również w wersji mix.

Gama kolorystyczna:

drops-nepal1-woolsroom

drops-nepal2-woolsroom

Co można z niej zrobić?

Producent informuje, że przędza składa się z 3 nitek nadając dzianinom rustykalny wygląd. DROPS Nepal jest łatwy do dziergania, szydełkowania a także do filcowania. Zwłaszcza jeśli chodzi o filcowe wyroby, będą mieć one miękką i regularną powierzchnię. Doskonale nadaje się na zimowe akcesoria, grube skarpetki czy swetry.

Co wykonałam z tej włóczki

Chcąc sprawdzić jak radzi sobie z zimowymi wyrobami postanowiłam wykonać z niej czapkę oraz komin.  Jak dla mnie włóczka ta nie jest zbyt gładka i ma dosyć wełnianą i porowatą powierzchnię. A tutaj efekt udziergu. 🙂

czapka-i-komin-w-gwiazdki-woolsroom

A czy Ty już zrobiłaś coś z tej włóczki? Pochwal się. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.