10 gadżetów, które powinna mieć każda dziewiarka cz.2


News, Porady / wtorek, Lipiec 4th, 2017

A oto kolejny wpis z cyklu „10 gadżetów, które powinna mieć każda dziewiarka”, a przed Tobą kolejne pięć niezbędnych rzeczy, które powinnaś mieć w swoim dziewiarskim koszyku.

5. Miarka grubości włóczki

To niezwykłe narzędzie raczej jest nie do kupienia w polskich sklepach, ale może Tobie udało się ją znaleźć? Jeśli tak, to możesz na niej określić grubość włóczki  na podstawie liczby nici na jednym calu miarki. Powinny korzystać z niego głównie osoby, które ręcznie przędą wełnę, aby mogły określić jej grubość. W codziennych pracach przydaje się w chwili jeśli chcesz sprawdzić czy do danego projektu możesz użyć dwóch nici np. różnych firm. Aby to sprawdzić należy nawinąć nici na miarkę i porównać ile pasm zmieściło się na jednym calu.

miarka grubości włóczki

4. Miarka średnicy szydełek/drutów

Miarka średnicy przyda Ci się w momencie, gdy rozmiary na szydełku lub drutach zatrą się, a Ty będziesz chciała sprawdzić ich rozmiar. Aby to zrobić, wystarczy szydełko bądź drut włożyć do otworu i sprawdzić, który z nich najlepiej pasuje.

miarka średnicy szydełek drutów

3. Licznik rzędów

To chyba najbardziej ulubione narzędzie każdej dziewiarki, pozwala precyzyjnie określić ilość przerobionych rzędów. Jak? Wystarczy tylko pamiętać, aby po każdym przerobionym rzędzie nacisnąć guzik, który odliczy rząd. Liczniki mogą być leżące, stojące albo do zawieszenia na szyi.

Licznik rzędów

2. Znaczniki oczek

Bardziej prymitywny licznik rzędów, ale bardzo przydają się do robótek, w których trzeba np. zamykać oczka. Swoim wyglądem przypominają spinacze do papieru.

znaczniki oczek

1. Ostre nożyczki

Mogłoby się wydawać, że to oczywisty przedmiot, a jednak. Pamiętaj by zawsze mieć pod ręką ostre nożyczki, którymi odetniesz wełnę lub skrócisz jej pasma.

ostre nożyczki

To tyle jeśli chodzi o gadżety dla dziewiarek i szydełkomaniaczek, a Ty używasz jakiegoś gadżetu, który nie został wymieniony w moim zestawieniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.