Katia Merino Baby – recenzja włóczki


News, Recenzje, Włóczki / sobota, Czerwiec 4th, 2016

Tą włóczką zainteresowałam się głównie dlatego, że można ją prać w pralce bez obawy, że się zmechaci choć jest z wełny merynosa. Pomyślałam sobie,hmm świetnie nada się na czapki i szaliki na zimę… . Niestety po wykonaniu czapki okazało się, że wełna ta ma też inną właściwość… dość dobrze się rozciąga. Czapka rozciągnęła się o prawie 10 cm na ściągaczu, co sprawiło, że nijak nie szło jej już naprawić. Być może świetnie się sprawdzi jako włóczka na czapki, jednak trzeba użyć znacznie mniejszych drutów i wykonać dość ścisły ścieg.

W każdym razie czapka poszła do sprucia.. co nie znaczyło, że miałam zamiar się poddać. Otóż pomyślałam sobie, że skoro nie bardzo nadaje się na rzeczy użytkowe, to może nada się na rzeczy dekoracyjne. I nie pomyliłam się. Z włóczki wykonałam komplet pięknych podkładek pod talerze dla dwóch osób. Więcej na temat podkładek i darmowy wzór TUTAJ.

Charakterystyka włóczki:

———-
Opis: 100% wełna merynosa
———–
Zalecany rozmiar drutów: 3 – 3,5
Waga: 50 gram
Długość: 165 metrów
Próbka: 10 x 10 cm = 26 o. x 32 rz.
———–

Katia Merino Baby - Instrukcja prania

Dostępne kolory:

Katia Merino Baby występuje w ogromnej gamie kolorystycznej więc na pewno znajdziesz nie tylko swój wymarzony kolor ale i zestawisz go również z innymi pasującymi kolorami. Ograniczy cię tylko wyobraźnia. 🙂

Katia Merino Baby - zestaw kolorystyczny 1

Katia Merino Baby - zestaw kolorystyczny

Co można z niej zrobić?

Na stronie producenta można znaleźć wzory do wykonania z tej włoczki. Znajdują się wśród nich odzież dla dorosłych np. swetry, kamizelki czy sukienki oraz rzeczy dla dzieci m.in. czapki, ubranka, buciki, sweterki i wiele innych. Chyba będę musiała zrobić drugie podejście by sprawdzić, czy rzeczywiście się do tego nadaje. Mniejsze druty i do dzieła. 🙂 Raczej nie jest to włóczka dla początkujących lecz dla doświadczonych dziewiarek, które będą mogły ją okiełznać.:)

Co wykonałam z tej włóczki

Tak jak już pisałam u góry, wykonałam z tej włóczki komplet stołowy dla dwojga: podstawki na talerze, podstawki pod kubek i kwiatek dekoracyjny na serwetę lub sztućce. Wzór zaczerpnęłam ze strony producenta włóczek DROPS.

Podkładki pod talerze

A ty jakie masz doświadczenia z włóczką Katia Merino Baby?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.