10 gadżetów, które powinna mieć każda dziewiarka cz.1


News, Porady / środa, Czerwiec 1st, 2016

Jeśli traktujesz dziewiarstwo lub szydełkowanie jako hobby czy też jako sposób na zarabianie pieniążków powinnaś posiadać kilka przedmiotów, które niewątpliwie pomogą ci przy pracy. A w niektórych przypadkach okażą się nawet niezbędne. A więc zaczynajmy. Oto pierwsza piątka gadżetów, które powinna mieć każda dziewiarka. 🙂

10. Igły do wełny

Co je różni od normalnych igieł? To, że zwykle wykonane są z plastiku i mają tempo zakończony koniec, co pozwala lepiej pracować na wełnianych włóknach. Są nieoceniane przy wszywaniu nitek, które pozostały np. przy łączeniu dwóch motków wełny lub przy zakańczaniu robótek.

igly-do-welny-woolsroom

9. Szpilki z dużymi plastikowymi główkami

Przydatne przy spinaniu różnych rodzajów dzianin. Duże i kolorowe główki są dobrze widoczne między oczkami splotu i nie prześlizgują się między pasmami dzianiny. Niestety mogą źle znosić wysokie temperatury, więc jeśli poddajesz dzianinę działaniu pary, uważaj by roztopiony plastik jej nie zniszczył!

szpilki-z-duzymi-plastikowymi-glowkami-woolsroom

8. Szpilki z dużymi szklanymi główkami

Świetnie się sprawdzą przy naciąganiu gotowej dzianiny i spokojnie można je wykorzystywać przy używaniu wysokiej temperatury bez obawy, że uszkodzisz swoją robótkę. Najlepiej zainwestować od razu w duże szpilki, ponieważ będą się nadawać do większej ilości robótek.

szpilki-z-duzymi-szklanymi-glowkami-woolsroom

7. Miarka krawiecka

Najlepsza będzie taka, która będzie wskazywać zarówno centymetry jak i cale. Po prostu, jeśli zdarzy ci się znaleźć fantastyczny wzór na amerykańskiej stronie, to będzie ci łatwiej je wykonać.:) A i pamiętaj, że jeśli miarka się wytrze lub postrzępi to będzie trzeba ją zamienić, bo na pewno nie wskazuje już prawidłowych wymiarów.

miara-krawiecka-woolsroom

6. Klipsy dziewiarskie

Prawda, że są bardzo podobne do spinek do włosów, tzw. żabek? 🙂 I spełniają podobną funkcję, służą bowiem do spinania dzianin przed zszyciem. Trzeba spiąć nimi dzianinę wzdłuż zaplanowanego szwu i w miarę zszywania po kolei je odpinać.

klipsy-dziewiarskie-woolsroom

Kolejna część gadżetów już niebawem.:) A ty? czym pomagasz sobie w pracy z robótkami?:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.