DROPS Lima – recenzja


News, Recenzje, Włóczki / poniedziałek, Luty 8th, 2016

drops-lima-woolsroom

DROPS Lima, to peruwiańskie cudo składające się 65% wełny i 35% alpaki. Marka DROPS słynie z wysokiej jakości włóczek rzadko traktowanych chemicznie. I tak jest w przypadku Limy, która przed procesem barwienia została tylko umyta. Dzięki temu wykonane z niej prace mają ładny kształt i teksturę.

Charakterystyka włóczki:

———-
Opis: 65% wełna 35% alpaka
———–
Zalecany rozmiar drutów: 4 mm
Waga: 50 gram
Długość: 100 metrów
Próbka: 10 x 10 cm = 21 o. x 28 rz.
———–
drops-lima-instrukcja-praniaDostępne kolory:

Lima występuje w dwóch rodzajach kolorystycznych Mix oraz Uni Color. Jak widać, paleta jest bardzo różnorodna, więc każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

MIX:

lima-mix-woolsroom

UNI COLOR:

lima-uni-color1-woolsroomlima-uni-color2-woolsroom

Co można z niej zrobić?

Producent włóczki zapewnia, że Lima doskonale nadaje się do wykonywania zewnętrznej odzieży, takiej jak swetry i odzież sportowa. Fantastycznie sprawdza się przy wykonywaniu klasycznych norweskich wzorów, które przerabiane są dość ścisło. Skład i sposób produkcji sprawia, że wzory te wychodzą bardzo ładnie. Potwierdzam, wykonałam z tej włóczki już niejeden szalik w stylu norweskim i mogę ją polecić z czystym sumieniem!

Co wykonałam z tej włóczki

Tak jak pisałam wcześniej, włóczkę chciałam wypróbować na wzorach żakardowych. Trochę ryzykowałam bo postanowiłam wykonać dwustronny szalik we wzory norweskie, ale ryzyko się opłaciło! A oto efekt.:)

dwustronny-szalik-we-wzory-norweskie-woolsroom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.