Opaska do włosów w 20 minut – darmowy wzór na szydełko


DIY, News, opaski do włosów / piątek, Październik 16th, 2015

Tym razem postanowiłam przetłumaczyć wzór opaski do włosów, którą wykonasz w 20 minut… oczywiście pod warunkiem, że trzymałaś już szydełko w ręce. 🙂 Może nie zrobisz jej w tak krótkim czasie jak sugeruje autorka blogu ze wzorem, ale na pewno będzie doskonałym ćwiczeniem do wprawiania się w sztuce szydełkowania.

Opaska wygląda przeuroczo i na pewno będzie świetnym dodatkiem dla Twojej córki lub jeśli przeliczysz wymiary do swoich potrzeb, również dla Ciebie. 🙂

Ale zacznijmy od początku.

Co będzie Ci potrzebne:
  • szydełko rozmiar 5mm
  • wełna – w tym przypadku, była to różowa lniana włóczka Lion Brand’s Vanna’s Choice Yarn, ale dobra będzie każda inna, która będzie miała zbliżoną wagę i długość do powyższej, czyli 100g na około 156m.

Wzór:

Zrób 60 oczek łańcuszka.

Połącz pętlę jednym oczkiem ścisłym zamykającym w pierwszym oczku łańcuszka. UWAŻAJ! Pamiętaj aby nie skręcić oczek łańcuszka!

Okrążenie 1: Zrób jedno oczko łańcuszka; następnie zrób 60 półsłupków dookoła łańcucha i zakończ okrążenie oczkiem ścisłym zamykającym z wykonanym na początku oczkiem łańcuszka.

Okrążenie 2: Zrób dwa oczka łańcuszka, pomiń pierwsze dwa półsłupki, w oczku trzeciego półsłupka wykonaj: jeden słupek, jedno oczko łańcuszka i  jeden słupek, znów pomiń dwa półsłupki i powtarzaj schemat, aż do końca. Zakończ oczkiem ścisłym zamykającym w zrobionym na początku drugim oczku łańcuszka.

Okrążenie 3: Zrób dwa oczka łańcuszka, wykonaj po trzy słupki w każdym oczku łańcuszka pomiędzy  półsłupkami z wcześniejszego rzędu. Powtarzaj schemat do okoła i zakończ oczkiem ścisłym zamykającym w zrobionym na początku drugim oczku łańcuszka.

Okrążenie 4: Powtórz schemat z okrążenia numer 2, przy czym tutaj pomijasz słupki. zakończ oczkiem ścisłym zamykającym w zrobionym na początku drugim oczku łańcuszka.

Okrążenie 5: Zrób jedno oczko łańcuszka, wykonaj po jednym półsłupku w każdym oczku wcześniejszego rzędu i zakończ oczkiem ścisłym zamykającym w zrobionym na początku jednym oczku łańcuszka. Wykończ.

I gotowe! Proste, prawda?

Darmowy wzór opaski do włosów
Darmowy wzór opaski do włosów

Żródło: Leelee Knits

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.